Szkoła Podstawowa nr 9 ul. ks. kard. S. Wyszyńskiego 57

Od 1 września 2010r. działa w naszej szkole biblioteka. Opiekę nad biblioteką sprawuje Pani Anna Jańczak od poniedziałku do piątku w godzinach 900 - 1500. Pani Anna Jańczak prowadzi też zajęcia biblioteczne.

Od września 2010r. biblioteka wzbogaciła się o komplet słowników. Szkoła Podstawowa nr 9 przekazała część swoich zbiorów.

Działa aktyw biblioteczny - uczniowie w trakcie przerw wypożyczają książki swoim kolegom i koleżankom.

Biblioteka posiada 2700 egzemplarzy: lektury, książki młodzieżowe, encyklopedie, słownik, płyty CDi oraz czasopisma dla wszystkich gimnazjalistów.

Gazety, które można przeczytać na miejscu to między innymi:

-Gazeta Wyborcza,
-Tygodnik Victor gimnazjalista,
-Magazyn Historyczny,
-Mówią Wieki,
-Przyroda Polska,
-Aura Przyrodnicza,
-Pc World,
-Świat Nauki,
-National Georaphic.

Poza tym zapoznać się można z nowościami wydawniczymi...

W bibliotece dostępne są dwa komputery wyposażone w dostęp do Internetu oraz ksero za 20 groszy (jedna kartka). Ponadto jest możliwość wydrukowania potrzebnych materiałów na zajęcia. Należy mieć własny papier.

W roku szkolnym 2010/2011został ogłoszony konkurs na najlepszego czytelnika roku. Nagrodą była ocena cząstkowa bardzo dobry z języka polskiego, dyplom oraz książka.

Oto laureatki: Klaudia Krzyżan, Aleksandra Jakubowska, Joanna Foralewska. Gratulujemy.

W roku szkolnym 2011/2012 biblioteka organizowała kolejną edycję konkursu:
Czytelnik miesiąca i Czytelnik roku.
Zasady: trzeba przeczytać 3 książki (nie lektury) co miesiąc.

Nagrodą w całorocznym konkursie CZYTELNIK MIESIĄCA - CZYTELNIK ROKU oprócz oceny cząstkowej 5 z języka polskiego (co miesiąc) była książka.

W bieżącym roku szkolnym został w bibliotece przeprowadzony konkurs "Plakat - moja ulubiona książka". Nagrody to ocena cząstkowa 6 lub 5 z języka polskiego i zajęć artystycznych i dyplom.

Obchodzono w bibliotece 23.04.2012r. ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH. Dla odwiedzających w tym dniu bibliotekę były cukierki. Plakat na
drzwiach informował o święcie.

Każdy może znaleźć w bibliotece coś dla siebie!!!

Zaprasza Pani Anna Jańczak- bibliotekarka.

Strona SP9

Materiały do strony: Małgorzata Gwiaździńska. Umieszczanie na stronie: Donata Pajzert.

Przez dłuższy czas strona Gimnazjum nr 9 będzie przebudowywana. Powstanie z niej strona Szkoły Podstawowej nr 9 w Lesznie. Prosimy o cierpliwość.

Kolejne zebranie dla klas kl. IV-VII SP i kl. II i III G - 22 listopada o 18:00

Zebranie kl. II, III SP