Szkoła Podstawowa nr 9 ul. ks. kard. S. Wyszyńskiego 57

Krótka historia Gimnazjum nr 9 w Lesznie

Gimnazjum nr 9 to szkoła, której siedziba znajduje się w pięknym i malowniczym mieście Leszno, które znajduje się w województwie wielkopolskim, krainie słynącej z wielkiej gościnności i porządku.

Gimnazjum nr 9 w Lesznie powstało w 1999r. Nauka w tej szkole jest obowiązkowa i trwa trzy lata. W pierwszym roku istnienia naukę w naszym gimnazjum podjęli uczniowie w pięciu oddziałach. W ciągu następnych dwóch lat przybyło ich jeszcze dziesięć i w ten sposób szkoła liczyła piętnaście oddziałów. Obecnie mamy mniej oddziałów.

Do 2010r. Gimnazjum nr 9 w Lesznie mieściło się w tym samym budynku, co Szkoła Podstawowa nr 9 w Lesznie, której korzenie sięgają roku 1962r. W 2002r. odbyły się obchody 40-lecia szkoły.

Od września 2010r. Gimnazjum nr 9  zmieniło siedzibę.

Obecnie uczniowie uczęszczają do nowego budynku przy ul. Szczepanowskiego 14.

Konkursy Świąteczne

Świąteczny konkurs dla Młodych Literatów - termin do 27 listopada Choinkowe świecidełka - termin do 24 listopada

Zebranie kl. II, III SP

Zebranie dla klas I,  II i III szkoły podstawowej - 23 listopada o 18:00