godlo orzel logo leszna bip

                       Szkoła Podstawowa nr 9 ul. ks.kard.St. Wyszyńskiego 57

Janek Durka

Dnia 22 lutego br. w Zespole Szkół Odzieżowych im. Wł. Reymonta w Poznaniu odbył się I etap XI edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Regionie „Moja Wielkopolska”, organizowany przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego.

 

Celem konkursu jest propagowanie wiedzy na temat historii, kultury oraz środowiska przyrodniczego regionu, a także pobudzanie zainteresowania „małą ojczyzną”.

Uczestnicy konkursu na rozwiązywali test pisemny, który składał się z 9 zadań o charakterze otwartym oraz zamkniętym . Test pozwolił wyłonić najlepszą dwudziestkę, która zakwalifikowała się do udziału w ścisłym finale.

Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy 7d Jan Durka, który zajął 5 miejsce i w nagrodę wraz z opiekunką p. Karoliną Wieczną będzie uczestniczył warsztatach, które odbędą się w dniach 25-26 kwietnia br. w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Lądzie.

Zadaniem Janka jest przygotowanie projektu jednodniowej wycieczki szkolnej. Tematyka prezentacji powinna nawiązywać do zwyczajów regionalnych, tradycji lub obrzędów związanych z Wielkopolską. Trasa wycieczki powinna również obejmować jedną lub kilka form ochrony przyrody z terenu Wielkopolski.

Autor: Karolina Wieczna

Rekrutacja do przedszkola

https://leszno.pl/Rekrutacja_do_przedszkoli.html

Rekolekcje

25, 26, 27 marzec - Rekolekcje Wielkopostne

Rekrutacja do kl. I

Pliki do pobrania w zakładce szkoła/o szkole/rekrutacja. Termin od 11 lutego do 8 marca

szkola bez przemocy

logo okbdi male

szkola odkrywcow talentow1

bezpieczna szkola2

progeCAD.pl_banner

Materiały do strony:
Małgorzata Gwiaździńska

Umieszczanie na stronie:
Donata Pajzert

Szukaj

Dojazd

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 13

Wczoraj 166

Tydzień 306

Miesiąc 1906

Wszystkie 110020

Obecnie 3 gości online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Sonda

Twoja ulubiona pora roku: