Apel z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości

Dnia 9 listopada 2018 r. w naszej szkole odbyły się uroczyste akademie z okazji Narodowego Święta Niepodległości na pamiątkę 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Akademia przede wszystkim miała  przypomnieć tamte dramatyczne wydarzenia, ale także wzbudzić w nas refleksję i zadumę. Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku.

W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Przypomniano bohaterów trzech najważniejszych powstań narodowych, podkreślając wkład ich w proces odzyskiwania suwerenności. Uczniowie klasy Vf i VId recytowali wiersze, a zespół wokalny śpiewał pieśni opiewające piękno naszego kraju oraz te, które pozwoliły  zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. Uczestnicząc corocznie  w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

Opis: p. Justyna Zubrzycka

Przerwa świąteczna