Dzień Europy

dsc01891

dsc01893

dsc01894
Dnia 22 maja br. w naszej szkole miały miejsce obchody Dnia Europy, w których uczestniczyły klasy 7 oraz 2 i 3 gimnazjum.

Tegoroczna impreza odbyła się we współpracy z Europe Direct Poznańi przybrała postać turnieju klas. Zawody składały się z 14 konkurencji. Część z nich należało przygotować wcześniej, a było to

m.in.: przygotowanie potrawy europejskiej, przebranie się za sławne osoby z danego kraju czy wystrój klas. Pozostałe konkurencje opierały się na wiedzy dotyczącej znajomości konturów państw, flag, zabytków, potraw krajów Unii Europejskieji odbywały się na bieżąco. Dużą radość uczniom sprawiła konkurencja polegająca na ułożeniu piosenki o wcześniej wylosowanym kraju na melodię starych europejskich hitów oraz układanie puzzli przedstawiających znane zabytki europejskich stolic.

Wszystkie zadania odbywały się pod czujnym okiem jury, w skład którego wchodziły: p. Dyrektor Dorota Sobczyńska, p. Bogumiła Frąckowiak z Europe Direct oraz zwycięzca konkursu „Spotkanie z Europą” Alan Kasiński. Pierwsze miejsce z liczbą punktów 47 zdobyła klasa 3c, która w nagrodę od ED otrzymała plecaki pełne upominków, na 2. miejscu z niewielką różnica punktową znalazła się klasa 3a, a 3. miejsce ex aequo zajęły klasy 3s/a i 2c.

Opis: p. Karolina Wieczna

Dzień Nauczyciela

14 października - Dzień Nauczyciela

Przerwa- strona

Przez pewien czas strona nie była aktywna z przycznyn niezależnych od twórcy strony. Nowe informacje pojawią się z opóźnieniem.