godlo orzel logo leszna bip

                       Szkoła Podstawowa nr 9 ul. ks.kard.St. Wyszyńskiego 57

Dzień Europy

3 images

dsc01891

dsc01893

dsc01894
Dnia 22 maja br. w naszej szkole miały miejsce obchody Dnia Europy, w których uczestniczyły klasy 7 oraz 2 i 3 gimnazjum.

Tegoroczna impreza odbyła się we współpracy z Europe Direct Poznańi przybrała postać turnieju klas. Zawody składały się z 14 konkurencji. Część z nich należało przygotować wcześniej, a było to

m.in.: przygotowanie potrawy europejskiej, przebranie się za sławne osoby z danego kraju czy wystrój klas. Pozostałe konkurencje opierały się na wiedzy dotyczącej znajomości konturów państw, flag, zabytków, potraw krajów Unii Europejskieji odbywały się na bieżąco. Dużą radość uczniom sprawiła konkurencja polegająca na ułożeniu piosenki o wcześniej wylosowanym kraju na melodię starych europejskich hitów oraz układanie puzzli przedstawiających znane zabytki europejskich stolic.

Wszystkie zadania odbywały się pod czujnym okiem jury, w skład którego wchodziły: p. Dyrektor Dorota Sobczyńska, p. Bogumiła Frąckowiak z Europe Direct oraz zwycięzca konkursu „Spotkanie z Europą” Alan Kasiński. Pierwsze miejsce z liczbą punktów 47 zdobyła klasa 3c, która w nagrodę od ED otrzymała plecaki pełne upominków, na 2. miejscu z niewielką różnica punktową znalazła się klasa 3a, a 3. miejsce ex aequo zajęły klasy 3s/a i 2c.

Opis: p. Karolina Wieczna

 

Przerwa świąteczna

Od 22 grudnia 2018r. do 1 stycznia 2019r. - przerwa świąteczna

Wigilie klasowe

21 grudnia odbędą się tzw. wigilie klasowe

szkola bez przemocy

logo okbdi male

szkola odkrywcow talentow1

bezpieczna szkola2

progeCAD.pl_banner

Szukaj

Dojazd

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 8

Wczoraj 70

Tydzień 332

Miesiąc 951

Wszystkie 102236

Obecnie 10 gości online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Sonda

Twoja ulubiona pora roku: