Konkurs "Spotkanie z Europą"

20180516_094405

20180516_100611

20180516_100617
Dnia 16 maja 2018 roku w naszej szkole odbył się VI Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej „Spotkanie z Europą” dla uczniów powiatu leszczyńskiego. Patronat nad konkursem

po raz kolejny objął Europoseł Andrzej Grzyb, który ufundował wyjazd do Brukseli dla laureata i jego opiekuna.

Do qwizu przystąpiło 11 szkół. Miasto Leszno reprezentowały: Szkoły Podstawowe nr: 2, 4, 9 i 13, zaś powiat leszczyński szkoły z Lasocic, Lipna, Bukówca Górnego, Kąkolewa, Jezierzyc Kościelnych, Wijewa oraz w Długie Stare. W sumie w konkursie wzięło udział 31 uczniów.

Opiekę merytoryczną nad konkursem sprawowały współpracujące z p. Karoliną Wieczną panie: Bogumiła Frąckowiak z Europe Direct Poznań i Natalia Staniewska z Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Lesznie.

Uczniowie zmierzyli się z zadaniami dotyczącymi podstawowych informacji o Unii Europejskiej. Musieli wykazać się znajomością instytucji i osób działających w ramach UE, rozpoznać monety oraz rozszyfrować daty związane z najważniejszymi wydarzeniami z historii integracji europejskiej. Test sprawdzał również wiedzę uczniów na temat funduszy unijnych i efektów ich wykorzystania w powiecie leszczyńskim.

Najlepiej z zadaniami konkursowymi poradził sobie Alan Kasiński z SP 9 i to on wraz z opiekunem pojedzie do stolicy Belgii i zwiedzi Parlament Europejski. Drugie miejsce zajął Wojciech Fischer z Zespołu Szkół w Kąkolewie, a trzecie miejsce przypadło uczennicy Wiktorii Olejniczak z Zespołu Szkół w Lasocicach.

Dzięki Europe Direct każdy uczestnik i nauczyciel otrzymał drobny upominek.

Opis: p. Karolina Wieczna

Dzień Nauczyciela

14 października - Dzień Nauczyciela

Przerwa- strona

Przez pewien czas strona nie była aktywna z przycznyn niezależnych od twórcy strony. Nowe informacje pojawią się z opóźnieniem.