godlo orzel logo leszna bip

                       Szkoła Podstawowa nr 9 ul. ks.kard.St. Wyszyńskiego 57

Konkurs "Spotkanie z Europą"

3 images

20180516_094405

20180516_100611

20180516_100617
Dnia 16 maja 2018 roku w naszej szkole odbył się VI Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej „Spotkanie z Europą” dla uczniów powiatu leszczyńskiego. Patronat nad konkursem 

 

po raz kolejny objął Europoseł Andrzej Grzyb, który ufundował wyjazd do Brukseli dla laureata i jego opiekuna.

Do qwizu przystąpiło 11 szkół. Miasto Leszno reprezentowały: Szkoły Podstawowe nr: 2, 4, 9 i 13, zaś powiat leszczyński szkoły z Lasocic, Lipna, Bukówca Górnego, Kąkolewa, Jezierzyc Kościelnych, Wijewa oraz w Długie Stare. W sumie w konkursie wzięło udział 31 uczniów.

Opiekę merytoryczną nad konkursem sprawowały współpracujące z p. Karoliną Wieczną panie: Bogumiła Frąckowiak z Europe Direct Poznań i Natalia Staniewska z Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Lesznie.

Uczniowie zmierzyli się z zadaniami dotyczącymi podstawowych informacji o Unii Europejskiej. Musieli wykazać się znajomością instytucji i osób działających w ramach UE, rozpoznać monety oraz rozszyfrować daty związane z najważniejszymi wydarzeniami z historii integracji europejskiej. Test sprawdzał również wiedzę uczniów na temat funduszy unijnych i efektów ich wykorzystania w powiecie leszczyńskim.

Najlepiej z zadaniami konkursowymi poradził sobie Alan Kasiński z SP 9 i to on wraz z opiekunem pojedzie do stolicy Belgii i zwiedzi Parlament Europejski. Drugie miejsce zajął Wojciech Fischer z Zespołu Szkół w Kąkolewie, a trzecie miejsce przypadło uczennicy Wiktorii Olejniczak z Zespołu Szkół w Lasocicach.

Dzięki Europe Direct każdy uczestnik i nauczyciel otrzymał drobny upominek.

Opis: p. Karolina Wieczna

Rekrutacja do przedszkola

https://leszno.pl/Rekrutacja_do_przedszkoli.html

Rekolekcje

25, 26, 27 marzec - Rekolekcje Wielkopostne

Rekrutacja do kl. I

Pliki do pobrania w zakładce szkoła/o szkole/rekrutacja. Termin od 11 lutego do 8 marca

szkola bez przemocy

logo okbdi male

szkola odkrywcow talentow1

bezpieczna szkola2

progeCAD.pl_banner

Materiały do strony:
Małgorzata Gwiaździńska

Umieszczanie na stronie:
Donata Pajzert

Szukaj

Dojazd

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 10

Wczoraj 176

Tydzień 572

Miesiąc 2172

Wszystkie 110286

Obecnie 14 gości online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Sonda

Twoja ulubiona pora roku: