Matematyczne Laboratorium Kultury w Poznaniu

img_20171218_113728

img_20171218_150617

img_20171218_150628
III Seminarium Naukowe pt. „Matematyczne Laboratorium Kultury” odbyło się 18 grudnia 2017 roku o godz. 12:00 w poznańskim Centrum Kultury „Zamek”.

Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas szóstych szkół podstawowych województwa wielkopolskiego. Naszą szkołę w tym nietypowym konkursie reprezentowali: Zofia Wojtkowiak z kl.6a oraz Katarzyna Kosik i Jędrzej Markowski z kl.6b.
Dlaczego nietypowym? Ponieważ startujący w nim uczeń nie korzysta bezpośrednio z wcześniej zdobytej wiedzy, ważna jest umiejętność słuchania i przetwarzania informacji. Temat tegorocznego wykładu (jak zwykle wykraczający poza podstawę programową klasy 6-tej) to ”Jak Starożytni działali na liczbach?”. Uczniowie tworzyli 3 osobowe grupy. W zawodach uczestniczyło 18 drużyn. Można było zdobyć 28 punktów. Nasi uczniowie zgromadzili 21 punktów.
Gratulujemy!
Pobyt w poznańskim Zamku był okazją do nawiązania kontaktu z panią dr Edytą Juskowiak z Zakładu Dydaktyki Matematyki UAM. Zostaliśmy poinformowani oraz zaproszeni na comiesięczne wykłady dla uczniów.
Nasi uczniowie wrócili zadowoleni, zdobyli nowe doświadczenia.
Wyjazd zorganizowała i opiekę pełniła pani Barbara Kostrzewa.
Filmiki z poprzednich edycji można obejrzeć :
I Seminarium Naukowe "Matematyczne Laboratorium Kultury" - 2015
II Seminarium Naukowe "Matematyczne Laboratorium Kultury" - 2017
Filmik z tegorocznej imprezy pojawi się niebawem.

Opis: p. Barbara Kostrzewa

Dzień Nauczyciela

14 października - Dzień Nauczyciela

Przerwa- strona

Przez pewien czas strona nie była aktywna z przycznyn niezależnych od twórcy strony. Nowe informacje pojawią się z opóźnieniem.