Szkoła Podstawowa nr 9 ul. Ks. Kard. S. Wyszyńskiego 57

dsc04473

dsc04483

dsc04485
"Hokus-pokus, czary-mary, niech się spełnią andrzejkowe czary.”
29 listopada w klasach II b i III e zapanowała magiczna atmosfera, ponieważ świętowane były Andrzejki.

Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja, czyli noc z 29 na 30 listopada. Według dawnych wierzeń ta noc miała magiczną moc, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości.
Andrzejki w tych klasach to już tradycja.

Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło ustawiania bucików, przekłuwania serduszek z imionami, wróżenia za pomocą wirującej butelki, słodkich cukierków z wróżbą na przyszłość itp. Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy muzyce. Pod koniec imprezy dzieci raczyły się słodkim poczęstunkiem.
Zabawa była przednia, uczniowie wrócili do domu w doskonałych humorach i pełni wiary, że spełni im się to, co wywróżyli sobie tego magicznego dnia.

Opis: p. Alicja Makałowska

Ferie

Od 12 do 25 lutego - ferie zimowe

Zebranie kl. I, II, III SP

Zebranie dla klas I,  II i III szkoły podstawowej - 26 kwietnia 2018r.

Kolejne zebranie dla klas kl. IV-VII SP i kl. II i III G - 25 kwietnia 2018r.