Andrzejkowy wieczór

dsc04473

dsc04483

dsc04485
"Hokus-pokus, czary-mary, niech się spełnią andrzejkowe czary.”
29 listopada w klasach II b i III e zapanowała magiczna atmosfera, ponieważ świętowane były Andrzejki.

Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja, czyli noc z 29 na 30 listopada. Według dawnych wierzeń ta noc miała magiczną moc, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości.
Andrzejki w tych klasach to już tradycja.

Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło ustawiania bucików, przekłuwania serduszek z imionami, wróżenia za pomocą wirującej butelki, słodkich cukierków z wróżbą na przyszłość itp. Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy muzyce. Pod koniec imprezy dzieci raczyły się słodkim poczęstunkiem.
Zabawa była przednia, uczniowie wrócili do domu w doskonałych humorach i pełni wiary, że spełni im się to, co wywróżyli sobie tego magicznego dnia.

Opis: p. Alicja Makałowska

Dzień Nauczyciela

14 października - Dzień Nauczyciela

Przerwa- strona

Przez pewien czas strona nie była aktywna z przycznyn niezależnych od twórcy strony. Nowe informacje pojawią się z opóźnieniem.