godlo orzel logo leszna bip

                       Szkoła Podstawowa nr 9 ul. ks.kard.St. Wyszyńskiego 57

Akwarele - światło palety

3 listopada odbył się wernisaż wystawy obrazów "Akwarele - światło palety". Swoje prace wystawił p. Floria Mielcarek.  Wystąpił zaspół Iskierki oraz zaśpiewał Mariusz Peisert. Wystawa potrwa do 27 listopada. 

 

Florian Mielcarek
Urodziłem się w Lesznie w 1947 r. Po ukończeniu szkół rozpocząłem pracę zawodową. Obecnie jestem emerytem, czynnym zawodowo członkiem Wielkopolskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa w Poznaniu - delegatura Leszno. Moim narzędziem pracy był od zawsze rysunek odręczny, który stał się również sposobem spędzania wolnego czasu i życiową pasją. Dominującymi tematami moich prac są pejzaże - architektura oraz krajobraz. Ulubione techniki to grafika
i akwarela.

Mariusz Peisert, uczeń ZSE w Lesznie.
Jest absolwentem Studia Piosenki przy GOK we Wło-szakowicach. Interesuje się muzyką, teatrem i kinem w wolnym czasie lubi podróżować.

Zespół Iskierki

Zespół działa już 26 lat. Powstał w 1991r. z inicjatywy Katarzyny i Jerzego Sobkowiak, którzy razem pełnią funkcję instruktorów. W zespole tańczą dzieci (dziewczynki i chłopcy) od przedszkola, aż po młodzież licealną. Iskierki na swoim koncie mają wiele sukcesów jak udział w festiwalach krajowych, mistrzostwach Polski, Europy i Świata oraz w konkursach i przeglądach tanecznych. Są mistrzami Polski, Europy i Świata w tańcu współczesnym i hip-hop.
Zespół tańczył na scenach w Pradze, Libercu, Teplicach, Berlinie oraz występował w Holandii. Iskierki współpracują z choreografami i tancerzami: Justinem Fuentes z Wenezueli, Adrianem Radwańskim i Julką Hałką z Polskiego Teatru Tańca oraz Kasią Dąbrowską.

 

 

Rekrutacja do przedszkola

https://leszno.pl/Rekrutacja_do_przedszkoli.html

Rekolekcje

25, 26, 27 marzec - Rekolekcje Wielkopostne

Rekrutacja do kl. I

Pliki do pobrania w zakładce szkoła/o szkole/rekrutacja. Termin od 11 lutego do 8 marca

szkola bez przemocy

logo okbdi male

szkola odkrywcow talentow1

bezpieczna szkola2

progeCAD.pl_banner

Materiały do strony:
Małgorzata Gwiaździńska

Umieszczanie na stronie:
Donata Pajzert

Szukaj

Dojazd

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 115

Wczoraj 127

Tydzień 242

Miesiąc 1842

Wszystkie 109956

Obecnie 21 gości online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Sonda

Twoja ulubiona pora roku: