Akwarele - światło palety

3 listopada odbył się wernisaż wystawy obrazów "Akwarele - światło palety". Swoje prace wystawił p. Floria Mielcarek.  Wystąpił zaspół Iskierki oraz zaśpiewał Mariusz Peisert. Wystawa potrwa do 27 listopada.

Florian Mielcarek
Urodziłem się w Lesznie w 1947 r. Po ukończeniu szkół rozpocząłem pracę zawodową. Obecnie jestem emerytem, czynnym zawodowo członkiem Wielkopolskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa w Poznaniu - delegatura Leszno. Moim narzędziem pracy był od zawsze rysunek odręczny, który stał się również sposobem spędzania wolnego czasu i życiową pasją. Dominującymi tematami moich prac są pejzaże - architektura oraz krajobraz. Ulubione techniki to grafika
i akwarela.

Mariusz Peisert, uczeń ZSE w Lesznie.
Jest absolwentem Studia Piosenki przy GOK we Wło-szakowicach. Interesuje się muzyką, teatrem i kinem w wolnym czasie lubi podróżować.

Zespół Iskierki

Zespół działa już 26 lat. Powstał w 1991r. z inicjatywy Katarzyny i Jerzego Sobkowiak, którzy razem pełnią funkcję instruktorów. W zespole tańczą dzieci (dziewczynki i chłopcy) od przedszkola, aż po młodzież licealną. Iskierki na swoim koncie mają wiele sukcesów jak udział w festiwalach krajowych, mistrzostwach Polski, Europy i Świata oraz w konkursach i przeglądach tanecznych. Są mistrzami Polski, Europy i Świata w tańcu współczesnym i hip-hop.
Zespół tańczył na scenach w Pradze, Libercu, Teplicach, Berlinie oraz występował w Holandii. Iskierki współpracują z choreografami i tancerzami: Justinem Fuentes z Wenezueli, Adrianem Radwańskim i Julką Hałką z Polskiego Teatru Tańca oraz Kasią Dąbrowską.

Przerwa świąteczna

Od 22 grudnia 2018r. do 1 stycznia 2019r. - przerwa świąteczna