godlo orzel logo leszna bip

                       Szkoła Podstawowa nr 9 ul. ks.kard.St. Wyszyńskiego 57

Wspomnienie wernisażu

3 images

_mg_2684

_mg_2685

_mg_2694
We wrześniu odbył się werniasaż prac zatytułowany Suzuki, na które zaprosiła p. Iwona Molecka. Natomiast październiku p. Klara Nacht zaprosiła na werniasaż Wiara. Maski. Gusła. Można było wówczas posłuchać poezji Jano Marca. Poniżej sylwetki artystów:

 

Iwona Molecka

Tworzy swoje malarskie kompozycje przez budowanie obrazu kolorem, który odzwierciedla świat uczuć i przeżyć. Brała udział w wielu wystawach grupowych, indywidualnych, plenerach artystycznych, spotkaniach ze sztuką. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. T. Potworowskiego w Poznaniu, Uniwersytet Mikołaja Kopernika Wydział Sztuk Pięknych w Toruniu. Obecnie studentka na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta Wydział Malarstwa i Rzeźby we Wrocławiu. Uprawia malarstwo olejne i akrylowe. Ostatnie wystawy indywidualne: -„Uwięziona” - Płock 2010; „Złote łzy” - Odolanów 2015; „Rajski Świat” - Odolanów 2016; „Zozo” - Ostrów Wielkopolski 2016; „Zatrzymane chwile” Sulmierzyce 2016; „Selfie Live” - Leszno 2016; „Selfie - Ona i On” - Leszno 2016; „Włoski pocałunek” - Ostrów Wielkopolski 2017. „SUZUKI”- moje przetworzenie przestrzeni kolorem, moje delektowanie się czasem, jego rozciąganiem i wydłużaniem, moje oczekiwanie na „NIESPEŁNIENIE ”. To my otrzymujemy w darze od „CZASU” gęstą tkaninę życia, która jak zaczarowany dywanik unosi nas do innych szerszych wymiarów. Nie rozumiem jak to się stało…, ale się stało, że zdarzyło się coś, co się zdarzyło… i przetrwało. I trwa... ...Kiedy przychodzisz do mnie...Wszytko już jest gotowe, wygląda Ciebie roziskrzonymi oczami. Moje oczekiwanie płonie jak latarnia, wskazując Ci drogę do mojego domu. Czekam na Ciebie już u progu, lecz moje wnętrze jest ciągle zamknięte. Wystarczy jednak, że uczynisz krok w moją stronę, a otworzę się na wszystko, co jest Tobą. Tycjan, który wszystko wiedział o malarstwie na łożu śmierci powiedział: …”Dajcie mi pędzel nareszcie wiem jak malować” …i to jest najcudowniejsze NIESPEŁNIENIEkoniec, który wciąż jest początkiem, ciekawość - jak pytanie dziecka: ale co jest w środku? Czasem to, co jest w środku wydobywa się i jest widoczne. Czasem przechodzi cicho na palcach, czasem jak kot chodzi własnymi ścieżkami, skrada się jak tygrys do ataku, przemierza przestrzeń - „SUZUKI”, krzyczy sercem i rozrywa na strzępy, kolorem opowiada o życiu. Tak dziwne i nieokiełznane są chwile zatrzymane w kadrach mojej sztuki. Cudownie mieć Ciebie w moim „SUZUKI”. Ale wiesz, co? Powiesz mi coś…? To, co jest w środku?

Klara Nacht

bsolwentka ASP we Wrocławiu, mieszka i tworzy w rejonie pogranicza polskoniemieckiego. Brała udział w wielu projektach artystycznych, jej prace wystawiane były w kraju i za granicą. Cykl prac pod nazwą „Wiara. Maski. Gusła” jest autorską interpretacją znaków, legend i symboli związanych z wiarą i zabobonami w kulturze i tradycjach opisujących historię ludzkości. To wyjątkowa i tajemnicza część wielokulturowo- ści, dotykająca wszystkich ludzi. Każdy człowiek nosi w sobie ziarno wiary, a w obliczu choroby, życiowej tragedii lub słabości, oczekuje duchowego, fizycznego wsparcia lub pocieszenia, natomiast w czasie spokojnego życia pragnie piękna i rozwoju duchowego i twórczego. Artystka zafascynowana wytworem kultur świata dalej zapowiada prace nad obranym tematem.

Jano Marc

Wiersze Jano Marc są liryczne, pełne duchowego, ale prostego w formie przekazu. Każdy, kto brał udział w spotkaniach z jego poezją, wychodził wzruszony. Warto poznać, choć niewielką część bogatej twórczości tego poety. Wybranych 5 wierszy do zaprezentowania w czasie wernisażu Klary Nacht wpisują się w klimat prezentowanych prac. Poeta prywatnie jest mężem malarki.

„ANIOŁY”

Do niebios ręce tak często wznosimy Bez umiaru stwórcę o wszystko prosząc Nie widząc wokół wielu zacnych ludzi Którzy idą przez Zycie własne brzemię niosąc Przez upór niepotrzebny krzywdzimy się sami A przecież Anioły SA między nami” (…)

Rekrutacja do przedszkola

https://leszno.pl/Rekrutacja_do_przedszkoli.html

Rekolekcje

25, 26, 27 marzec - Rekolekcje Wielkopostne

Rekrutacja do kl. I

Pliki do pobrania w zakładce szkoła/o szkole/rekrutacja. Termin od 11 lutego do 8 marca

szkola bez przemocy

logo okbdi male

szkola odkrywcow talentow1

bezpieczna szkola2

progeCAD.pl_banner

Materiały do strony:
Małgorzata Gwiaździńska

Umieszczanie na stronie:
Donata Pajzert

Szukaj

Dojazd

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 117

Wczoraj 127

Tydzień 244

Miesiąc 1844

Wszystkie 109958

Obecnie 14 gości online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Sonda

Twoja ulubiona pora roku: