godlo orzel logo leszna bip

                       Szkoła Podstawowa nr 9 ul. ks. kard. S. Wyszyńskiego 57

Noc Naukowców

3 images

dsc00030

dsc00031

dsc00035
29 września 2017 r. uczniowie klas siódmych wraz z opiekunkami P. Magdaleną Kamieniarz, P. Czesławą Grzeszkowiak, P. Anną Grabarczyk i P. Hanną Balcerowiak, brali udział w Nocy Naukowców. Młodzież miała możliwość uczestniczyć w wykładach, m.in. na wydziale chemii Co się kryje w butelce wody.

Liczne eksperymenty zaciekawiły młodych odbiorców. Uczestnicy szukali odpowiedzi, jak wykorzystać właściwości wody, poznać smak, zapach i kolor wody do picia. Kolejne  wykłady odbyły się na wydziale biologii; Podwodny świat – ekologia dla żeglarza i płetwonurka oraz  Niedoróbki ewolucji czyli nie taka ona doskonała jak się wydaje. Uczniowie dowiedzieli się, dlaczego żyrafy są małomówne, a kałamarnica widzi lepiej niż my… Punktem kulminacyjnym były nocne pokazy, które przygotowali studenci chemii, były wybuchy, wystrzały, a towarzyszyły temu niezwykłe emocje naszych siódmoklasistów…

Opis: p. Magdalena Kamieniarz

Strona SP9

Materiały do strony: Małgorzata Gwiaździńska. Umieszczanie na stronie: Donata Pajzert.

SP9

Przez dłuższy czas strona Gimnazjum nr 9 będzie przebudowywana. Powstanie z niej strona Szkoły Podstawowej nr 9 w Lesznie. Prosimy o cierpliwość. 

Zebrania kl. IV-VII SP i kl. II i III G

Kolejne zebranie dla klas kl. IV-VII SP i kl. II i III G - 22 listopada o 18:00

Zebranie kl. II, III SP

Zebranie dla klas I,  II i III szkoły podstawowej - 23 listopada o 18:00

szkola bez przemocy

logo okbdi male

szkola odkrywcow talentow1

bezpieczna szkola2

progeCAD.pl_banner

Szukaj

Dojazd

From Address:

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 129

Wczoraj 118

Tydzień 705

Miesiąc 3023

Wszystkie 65672

Obecnie 46 gości online

VCNT - Visitorcounter

Sonda

Twój ulubiony kolor to: