godlo orzel logo leszna bip

                       Szkoła Podstawowa nr 9 ul. ks.kard.St. Wyszyńskiego 57

Noc Naukowców

3 images

dsc00030

dsc00031

dsc00035
29 września 2017 r. uczniowie klas siódmych wraz z opiekunkami P. Magdaleną Kamieniarz, P. Czesławą Grzeszkowiak, P. Anną Grabarczyk i P. Hanną Balcerowiak, brali udział w Nocy Naukowców. Młodzież miała możliwość uczestniczyć w wykładach, m.in. na wydziale chemii Co się kryje w butelce wody.

Liczne eksperymenty zaciekawiły młodych odbiorców. Uczestnicy szukali odpowiedzi, jak wykorzystać właściwości wody, poznać smak, zapach i kolor wody do picia. Kolejne  wykłady odbyły się na wydziale biologii; Podwodny świat – ekologia dla żeglarza i płetwonurka oraz  Niedoróbki ewolucji czyli nie taka ona doskonała jak się wydaje. Uczniowie dowiedzieli się, dlaczego żyrafy są małomówne, a kałamarnica widzi lepiej niż my… Punktem kulminacyjnym były nocne pokazy, które przygotowali studenci chemii, były wybuchy, wystrzały, a towarzyszyły temu niezwykłe emocje naszych siódmoklasistów…

Opis: p. Magdalena Kamieniarz

Dzień Nauczyciela

14 października - Dzień Nauczyciela

Przerwa- strona

Przez pewien czas strona nie była aktywna z przycznyn niezależnych od twórcy strony. Nowe informacje pojawią się z opóźnieniem.

szkola bez przemocy

logo okbdi male

szkola odkrywcow talentow1

bezpieczna szkola2

progeCAD.pl_banner

Szukaj

Dojazd

From Address:

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 57

Wczoraj 113

Tydzień 320

Miesiąc 1696

Wszystkie 98441

Obecnie 18 gości online

VCNT - Visitorcounter

Sonda

Twoja ulubiona pora roku: