godlo orzel logo leszna bip

                       Szkoła Podstawowa nr 9 ul. ks.kard.St. Wyszyńskiego 57

Osobne historie

3 images

_mg_1763 ver 1000

_mg_1765 ver 1000

_mg_1767 ver 1000
Do 31 grudnia można było oglądać wystawę nt. Osobne historie. Poniżej sylwetki artystów. W galerii Art. 9 mozna ogladać zdjęcia z wernisażu.

Wojciech Pukocz
Profesor Akademii Sztuk Pięknych
im. E. Gepperta we Wrocławiu
Dziekan Wydziału Malarstwa i Rzeźby.
Urodzony w 1970 roku w Mikołowie, malarz, rysownik, autor instalacji i filmów, tworzy spek-takle multimedialne, łączące obraz wideo z muzyką wykonywaną na żywo. Dyplom z malar-stwa uzyskał we wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych w 1997 roku w pracowni prof. Stani-sława Kortyki. Obecnie jest profesorem nadzwyczajnym w Katedrze Malarstwa Architekto-nicznego i Multimediów, prowadzi Pracownię Mediów Elektronicznych oraz Multimediów. Od 2012 pełni funkcję dziekana Wydziału Malarstwa i Rzeźby macierzystej uczelni. W 2016 roku ponownie wybrany na stanowisko dziekana. Jest autorem kilkunastu wystaw indywidualnych i ponad stu zbiorowych, a także kuratorem i organizatorem wystaw. W czasie swojej aktyw-ności na wrocławskiej ASP został dwukrotnie wyróżniony nagrodą Rektora za działalność́ organizacyjną na rzecz uczelni (w latach 2008 i 2012). W 2001 roku był laureatem nagrody BWA Wrocław w V konkursie Gepperta dla najlepszych polskich młodych malarzy, w którym otrzymał jednocześnie wyróżnienie honorowe. W 1997 roku otrzymał nagrodę́ Pisma Arty-stycznego „Format” oraz wyróżnienie honorowe w ramach legnickiego przeglądu promujące-go młode talenty Promocje ‘97. Mieszka w Ligocie Małej koło Wrocławia, pracuje we Wrocła-wiu.
Najważniejsze wystawy indywidualne:
1997 „Wystawa podyplomowa”, Ośrodek Badania Twórczości Jerzego Grotowskiego, Wro-cław
2002 „Obiekty anatomiczne”, Galeria Milano, Warszawa
2004 „Dziesięć osób”, BWA, Wrocław
2007 „Do Połowy” spektakl multimedialny, w ramach Festiwalu Wrocław NonStop, Muzeum
Narodowe, Wrocław;
2014 „Obraz to za mało”, BWA Awangarda, Wrocław
Najważniejsze wystawy zbiorowe:
1997 „Bielska Jesień 97”, Bielska Galeria BWA, Bielsko-Biała
2001 „ IV Krajowa Wystawa Malarstwa Młodych”, V Konkurs im. Eugeniusza Gepperta,
BWA, Wrocław
2007 „Wieżowce wrocławskie, 60 lat ASP we Wrocławiu”, Muzeum Narodowe we Wrocławiu
2010 "Struktura rzeczy, struktura emocji, struktura." BWA, Bydgoszcz
2016 "Prezentacja twórców z Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu - miasta Europejskiej Stolicy Kultury Beijing Tian Yi Tong Ge International Art and Culture Co.Ltd. Star Galery i Star Teatr, Pekin, Chiny
Kurator wystawy: Maciej Piotrowski

Konkursy świąteczne

W galerii reszta zdjęć - odbiór dyplomu i nagród z konkursów świątecznych (informatycznych)

Ferie zimowe

Od 12 do 27 stycznia - FERIE ZIMOWE

Zebrania z rodzicami

6 luty 2019r.- zebranie  kl. I-III SP/ 7 luty 2019r. - zebranie kl. IV-VIII SP i kl. IIIG

szkola bez przemocy

logo okbdi male

szkola odkrywcow talentow1

bezpieczna szkola2

progeCAD.pl_banner

Szukaj

Dojazd

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 28

Wczoraj 32

Tydzień 28

Miesiąc 1398

Wszystkie 104696

Obecnie 13 gości online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Sonda

Twoja ulubiona pora roku: