Szkoła Podstawowa nr 9 ul. Ks. Kard. S. Wyszyńskiego 57

Przedstawienie dla klas III

"Wszystkie klasy trzecie wybrały się do Miejskiego Ośrodka Kultury w Lesznie na spektakl pt. "Teatralne potyczki". Sztuka przedstawiała

sceny z utworów literackich, które były im znane np. "Antygonę" i "Zemstę". Jednak reżyser postanowił przybliżyć im też lektury, które poznają w szkołach ponadgimnazjalnych, takie jak "Wesele" i "Hamlet". Głównym elementem przedstawiania był spór miłośnika tradycji teatru z młodym aktorem, który w sztuce chciał dodać elementy nowoczesności. Upartość aktora doprowadziła do głębokiego przemyślenia tradycjonalisty i postanowił wprowadzać teatr w nowoczesność. Wielu uczniów po obejrzeniu spektaklu wyszła z teatru z wesołymi twarzami, ale również nauczyciele nie wyszli znudzeni. Z usłyszanych komentarzy pod kierunkiem przedstawionego dzieła można stwierdzić, że młodym ludzim najbardziej podobały się: taniec jednego z aktorów, oświetlenie czy efekty dźwiękowe. Uważam, że nauczyciele zapewne mniej zwrócili uwagę na te detale, a bardziej skupili się na słowach i emocjach jakie wypowiadali i okazywali bohaterzy. Dzięki tej niesamowitej możliwości obejrzenia spektaklu pt. "Teatralne potyczki" poznaliśmy bliżej sztukę nam mniej i bardziej znaną, oraz przedstawiono nam obraz pracy w teatrze gdzie zdarzają się sprzeczki, ale i ważne jest to by się oddawać swojej pasji i pamiętać, że nie ma ludzi niezastąpionych."
opis: Magdalena Napierała

Do 25 stycznia - wystawienie ocen proponowanych w SP9.

Zebranie kl. I, II, III SP

Zebranie dla klas I,  II i III szkoły podstawowej - 7 lutego 2018r. o 18:00

Kolejne zebranie dla klas kl. IV-VII SP i kl. II i III G - 8 lutego 2018r. o 18:00

Miesiąc 2009